Akl Otogaz SistemleriAKL Otogaz Dönüşüm Sistemleri ATİKER tarafından üretilen yeni bir LPG otogaz markasıdır. Sistemdeki ECU ve enjektörler İtalya’dan ithal edilmektedir….Sistemin en önemli parçalarının ithal ve kaliteli olmasından dolayı, montaj sonrası herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Bu nedenle yerli rakiplerine göre çok daha iyi kalite ve performansa sahiptir.

AKL Otogaz Dönüşüm Sistemleri’nin 3-4-5-6 ve 8 silindirli araçlara montaj kitleri bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye genelinde yaygın servis ağına sahiptir.

 

AKL LPG Sistemleri’nin OBDII özellikli kitleri mevcuttur. OBDII kitlerinin kullanıldığı montajlarda, sistemden alınan verim artmakta ve aracın performansında hissedilir bir artış elde edilmektedir.

 

ECU yazılımı İtalyan AEB firması tarafından yapılmaktadır. Elektronik konrol ünitesi (ECU) benzin ECU su ile standart protokolleri paylaşarak aracın kalibrasyonunda anlık düzeltmeler yaparak, sürekli optimum değerleri kullanmasını sağlar.

 

Ayrıca her türlü karburatörlü ve tek nokta enjeksiyonlu araçlar içinde AKL Otogaz Dönüşüm Sistemleri’nin montaj kitleri mevcuttur.

 

ECE R 67-01 Avrupa kalite belgeli olup bu regülasyonun gerektirdiği tüm şartları karşılamaktadır.

 

 

OBDII Özelliğinin Sıralı Otogaz Sistemine Katkısı

OBD özellikli kitlerinin kullanıldığı montajlarda, sistemden alınan verim bir adım öteye taşınıyor. Bu sistem endirek sıralı enjeksiyon sistemi kullanan modern araçlara uygulanabiliyor.

 

Gaz sistemin kontrol ünitesi, benzin sisteminin kontrol ünitesi ile standart protokolleri kullanarak OBDII arayüzü aracılığıyla iletişim sağlayarak aracın karbürasyonunda anlık düzeltmeler yaparak, sürekli optimum değerleri kullanmasını sağlıyor.

 

 

OBDII Özellikli Kitlerin Artıları

  • Sürekli daha iyi motor performansı sağlanması.
  • Farklı LPG üreticilerinin gazlarının kullanıldığı durumlarda, sistemin otomatikman yeni gaza adapte olmabilmesi.
  • Mevsim sıcaklığından dolayı değişen motor şartlarına göre yakıt karbürasyonun otomatikman ayarlanabilmesi.
  • Zaman içerisinde otogaz sistemi ile ilgili mekanik parçalar eskise dahi en yüksek verimin sağlanabilmesi.
  • Bayilerimizin aracınızın yakıt değerlerini daha iyi görerek, işlerinin kolaylaşması.

DETAYLI BİLGİ İÇİN ARAYINIZ:

7/24 ACİL:  0543 370 25 33